Custom Layout - Select Leagues/Cups to view only ScoresOnYourSiteContact Us
 All MatchTimes GMT
Results and Fixtures on    
April 20
  SPAIN: Primera Division standing 
11:00 - Almeria  - : -  Celta h2h
16:00 - Rayo Vallecano  - : -  Betis h2h
18:00 - Sevilla  - : -  Granada CF h2h
19:00 Pst Valladolid  0 : 0  Real Madrid h2h
20:00 - Barcelona  - : -  Athletic h2h

  SPAIN: Liga Adelante standing 
11:00 - Mallorca  - : -  Deportivo h2h
16:00 - Recreativo Huelva  - : -  Alaves h2h
16:00 - Sporting Gijon  - : -  Murcia h2h
17:00 - Tenerife  - : -  Numancia h2h
17:15 - Zaragoza  - : -  Jaen h2h
20:00 - AD Alcorcon  - : -  Sabadell h2h

  SPAIN: Segunda B, Group 4 standing 
11:00 - Albacete  - : -  Melilla h2h
11:00 - FC Guadalajara  - : -  Arroyo h2h
11:00 - Algeciras  - : -  Granada II h2h
11:00 - San Fernando  - : -  FC Cartagena h2h
11:00 - Cadiz  - : -  Sevilla II h2h
11:00 - La Hoya Lorca  - : -  Almeria II h2h

  SPAIN: Segunda B, Group 1 standing 
11:00 - Guijuelo  - : -  Coruxo h2h
11:00 - Zamora  - : -  Ourense h2h
11:00 - Cultural Leonesa  - : -  UD Logrones h2h
11:00 - Ferrol  - : -  Oviedo h2h

  SPAIN: Segunda B, Group 2 standing 
11:00 - Toledo  - : -  Puerta Bonita h2h
11:00 - Las Palmas II  - : -  Leganes h2h
11:00 - Getafe II  - : -  Laudio h2h
11:00 - Atletico Madrid II  - : -  Huesca h2h

  SPAIN: Segunda B, Group 3 standing 
11:00 - Sant Andreu  - : -  Atletico Baleares h2h
11:00 - Constancia  - : -  Hospitalet h2h
11:00 - Llagostera  - : -  Reus h2h
16:30 - Huracan Valencia  - : -  Alcoyano h2h
17:00 - Levante II  - : -  Gimnastic h2h
18:00 - Lleida Esportiu  - : -  Valencia II h2h

  GERMANY: Bundesliga standing 
14:30 - Nurnberg  - : -  Bayer h2h
16:30 - Stuttgart  - : -  Schalke 04 h2h

  GERMANY: 2. Bundesliga standing 
12:30 - Kaiserslautern  - : -  FSV Frankfurt h2h
12:30 - Aalen  - : -  Ingolstadt h2h
12:30 - Paderborn  - : -  Greuther Furth h2h

  GERMANY: 3. Liga standing 
13:00 - Preussen Munster  - : -  Saarbrucken h2h

  GERMANY: Regionalliga Nordost standing 
12:30 - Zwickau  - : -  Carl Zeiss Jena h2h

  GERMANY: Regionalliga West standing 
13:00 - Bayer Leverkusen II  - : -  Uerdingen h2h
13:00 - Siegen  - : -  Schalke II h2h

  GERMANY: Regionalliga Sudwest standing 
13:00 - Hoffenheim II  - : -  Wormatia Worms h2h

  GERMANY: Regionalliga Bayern standing 
16:00 - Buchbach  - : -  Augsburg II h2h

  FRANCE: Ligue 1 standing 
13:00 - Monaco  - : -  Nice h2h
16:00 - Bastia  - : -  Ajaccio h2h
16:00 - Bordeaux  - : -  Guingamp h2h
16:00 - Reims  - : -  Sochaux h2h
16:00 - Valenciennes  - : -  Nantes h2h
16:00 - Lorient  - : -  Montpellier h2h
20:00 - Marseille  - : -  Lille h2h

  PORTUGAL: Liga Sagres standing 
18:00 - Benfica  - : -  Olhanense h2h

  NETHERLANDS: Gatorade Cup   
17:00 - Zwolle  - : -  Ajax

  BELGIUM: EXQI League standing 
14:00 - Eupen  - : -  FC Brussels h2h
14:00 - Tubize  - : -  Sint-Truiden h2h
14:00 - KVSK United  - : -  Excelsior V h2h
14:00 - Mouscron  - : -  Westerlo h2h
14:00 - CS Vise  - : -  Hoogstraten h2h
14:00 - Antwerp  - : -  Dessel Sport h2h
14:00 - Eendracht Aalst  - : -  WS Woluwe h2h
14:00 - KSK Heist  - : -  Roeselare h2h
14:00 - Geel  - : -  Boussu Dour Borinage h2h

  ALBANIA: Kategoria Superiore standing 
13:00 - Lushnja  - : -  Flamurtari h2h
13:00 - Laci  - : -  Teuta h2h
16:00 - Skenderbeu  - : -  Besa h2h
16:00 - Partizani  - : -  KS Kukesi h2h

  ARMENIA: Premier League standing 
13:00 - Mika  - : -  Pyunik h2h
15:00 - Alashkert  - : -  Ulisses h2h

  AUSTRIA: Bundesliga standing 
15:30 - SV Grodig  - : -  Rapid h2h

  AZERBAIJAN: Supreme League standing 
13:00 - FK Baki  - : -  Inter Baki h2h
13:00 - Simurq  - : -  Qarabag h2h
13:00 - Khazar  - : -  AZAL h2h
13:00 - Neftci Baku  - : -  Sumqayit h2h
13:00 - Ravan  - : -  FK Qabala h2h

  CZECH REP.: Gambrinus Liga standing 
16:00 - Teplice  - : -  Brno h2h
16:00 - Olomouc  - : -  Pribram h2h
18:00 - Dukla Praha  - : -  Sparta Praha h2h

  CZECH REP.: Druha League standing 
09:15 - Zizkov  - : -  FC Vlasim h2h
16:00 - Hradec Kralove  - : -  Usti nad Labem h2h
16:00 - Slovan Varnsdorf  - : -  Loko Vltavin h2h
16:00 - Karvina  - : -  Pardubice h2h

  DENMARK: SAS Ligaen standing 
14:00 - Vestjalland  - : -  OB Odense h2h
16:00 - AaB Aalborg  - : -  Randers FC h2h

  DENMARK: Viasat Sport Divisionen standing 
13:30 - Horsens  - : -  AB Copenhagen h2h

  HUNGARY: Borsodi Liga standing 
15:30 - Honved  - : -  Ferencvaros h2h
17:30 - Mezokovesdi SE  - : -  Diosgyor h2h

  LATVIA: Virsliga standing 
12:00 - SK Liepajas Metalurgs  - : -  Daugava h2h
14:00 - FK Jelgava  - : -  Ventspils h2h
15:00 - Skonto  - : -  BFC Daugavpils h2h

  LITHUANIA: A Lyga standing 
15:00 - Kruoja  - : -  Atlantas h2h
17:00 - Dainava  - : -  Trakai h2h

  MONTENEGRO: 1. Division standing 
12:00 - OFK Petrovac  - : -  Celik h2h

  ROMANIA: Liga 1 standing 
12:00 - Dinamo B  - : -  Astra Ploiesti h2h
14:30 - FC Botosani  - : -  Pandurii h2h
17:00 - Sageata Navodari  - : -  Petrolul Ploiesti h2h

  RUSSIA: Premier League standing 
10:30 - Rubin  - : -  Spartak h2h
13:00 - Dinamo  - : -  FK Krasnodar h2h
15:30 - Kuban  - : -  CSKA h2h

  RUSSIA: FNL standing 
05:00 - SKA-Energia  - : -  Neftekhimik h2h
10:00 - Gazovik Or.  - : -  Angusht h2h
12:00 - Torpedo  - : -  Rotor h2h
13:00 - Dinamo St Petersburg  - : -  Baltica h2h
14:00 - Shinnik  - : -  Ufa h2h
15:30 - Spartak Nalchik  - : -  Khimik Dzerzhinsk h2h

  RUSSIA: Premier-Liga Reserves standing 
13:00 - Volga-D  - : -  Rostov-D h2h

  RUSSIA: 2nd Division, Yug standing 
10:00 - FK Krasnodar II  - : -  FC Astrakhan h2h
12:00 - Dagdizel Kaspiysk  - : -  SKA Rostov h2h
12:00 - Druzhba Maykop  - : -  Energiya Volzhskii h2h
13:00 - Terek-2 Grozny  - : -  Kavkaztransgaz-2005 h2h
14:00 - Olimpia V  - : -  Torpedo Armavir h2h
14:00 - Taganrog  - : -  Alania D h2h
14:00 - Chernomorets  - : -  Vityaz Krimsk h2h
14:30 - Biolog-Novokub.  - : -  MITOS Novocherkassk h2h
15:00 - Volgar-Gazprom  - : -  Mashuk-KMV h2h

  SLOVAKIA: Super Liga standing 
16:30 - Ruzomberok  - : -  Spartak Trnava h2h
17:30 - Zlate Moravce  - : -  Banska Bystrica h2h

  SWEDEN: Allsvenskan standing 
14:00 - Halmstad  - : -  Helsingborg h2h
14:00 - Kalmar  - : -  Goteborg h2h
16:30 - Mjallby  - : -  Hacken h2h
16:30 - AIK  - : -  IFK Norrkoping h2h

  SWEDEN: Superettan standing 
15:00 - GAIS  - : -  Ljungskile h2h
16:00 - Assyriska  - : -  Degerfor h2h
17:15 - Oster  - : -  Sundsvall h2h

  TURKEY: Super Lig standing 
11:30 - Rizespor  - : -  Konyaspor h2h
17:00 - Besiktas  - : -  Fenerbahce h2h

  TURKEY: 1. Lig standing 
11:30 - Demirspor Adana  - : -  Fethiyespor h2h
11:30 - Boluspor  - : -  Tavsanli Belediye Linyitspor h2h
11:30 - Samsunspor  - : -  Karsiyaka h2h
11:30 - Bucaspor  - : -  Orduspor h2h
11:30 - Balikesirspor  - : -  Manisaspor h2h
11:30 - Sanliurfaspor  - : -  Adanaspor h2h
11:30 - Ankaraspor  - : -  Mersin h2h
11:30 - 1461 Trabzon  - : -  Kahramanmarasspor h2h
11:30 - B.B. Gaziantep  - : -  Buyuksehir h2h

  TURKEY: 2. Lig, Beyaz standing 
11:30 - Anadolu Selcuk  - : -  Kartalspor h2h
11:30 - Turgutluspor  - : -  Tokatspor h2h
11:30 - Gaziosmanpasaspor  - : -  Gumushanespor h2h
11:30 - Inegolspor  - : -  Sariyer h2h
11:30 - Canakkale Dardanel  - : -  Giresunspor h2h
11:30 - Tarsus Idman Yurdu  - : -  Yeni Malatyaspor h2h
11:30 - Hatayspor  - : -  Cankiri Belediyespor h2h
11:30 - Goztepe  - : -  Kirklarelispor h2h
11:30 - Pendikspor  - : -  Aydinspor h2h

  TURKEY: 2. Lig, Kirmizi standing 
12:30 - Altay  - : -  Iskendurun Demir Celikspor h2h
12:30 - Ankaragucu  - : -  Bozuyukspor h2h
12:30 - Polatli Burgas Spor  - : -  Kizilcahamamspor h2h
12:30 - Nazilli Belediyespor  - : -  Pazarspor h2h
12:30 - Bandirmaspor  - : -  Altinordu h2h
12:30 - Gungorenspor  - : -  Alanyaspor h2h
12:30 - Eyupspor  - : -  Ofspor h2h
12:30 - Diyarbakir BB  - : -  Tepecik Belediye h2h
12:30 - Korfez Belediyespor  - : -  Bayrampasa h2h

  TURKEY: 3. Lig, Group 2 standing 
11:30 - Duzyurtspor  - : -  Unyespor h2h
11:30 - Darica Genclerbirligi  - : -  Batman Petrolspor h2h
11:30 - Sakaryaspor  - : -  Sancaktepespor h2h
11:30 - Elazig Belediyespor  - : -  Bursa Niluferspor h2h
11:30 - Manavgat  - : -  Sandiklispor h2h
11:30 - Ciksalinspor  - : -  Corum Belediyespor h2h
11:30 - Erzurum BB  - : -  Balcova h2h
11:30 - Maltepespor  - : -  Aksarayspor h2h

  TURKEY: 3. Lig, Group 1 standing 
11:30 - Siirtspor  - : -  Bergama Belediye h2h
11:30 - Beyelerbeyi A.S.  - : -  Silivspor h2h
11:30 - Ankara Adliyespor  - : -  Tekirova Belediyespor h2h
11:30 - Adiyamanspor  - : -  Payas h2h
11:30 - Ankara Demirspor  - : -  Oyak Renaultspor h2h
11:30 - Kizilcahamam Bld.spor  - : -  Derince Beled. h2h
11:30 - Kahramanmarasspor bld.  - : -  Karagumruk h2h
11:30 - Sivas 4 Eylul  - : -  Kanunispor h2h
11:30 - Umraniyespor  - : -  Belediye Bingolspor h2h

  TURKEY: 3. Lig, Group 3 standing 
11:30 - Kirikhanspor  - : -  Tuzlaspor h2h
11:30 - Beyrapazari Seker.  - : -  Anadolu Uskudar h2h
11:30 - Golcukspor  - : -  Kocaelispor h2h
11:30 - Erzincan Ref.  - : -  Belediye Vanspor h2h
11:30 - Yeni Menemen Belediyespor  - : -  Diyarbakirspor h2h
11:30 - Yimpas Yozgatspor  - : -  Denizli Belediyespor h2h
11:30 - Bafra Belediyespor  - : -  Ayvalikgucu h2h
11:30 - Istanbulspor  - : -  Keciorengucu h2h
11:30 - Arsinspor  - : -  Kayseri Sekerspor h2h

  TURKEY: 3. Lig, Group 2 standing 
12:30 - Orhangazispor  - : -  Hacettepe Spor Kulubu h2h

  UKRAINE: Premier League standing 
12:00 - Tavriya  - : -  Karpaty h2h
13:00 - Volyn  - : -  Zarya h2h
15:00 - Metallurg Z.  - : -  Metallist h2h
15:00 - Dynamo K.  - : -  Vorskla h2h
17:30 - Chornomorets  - : -  Dnipro h2h

  UKRAINE: Youth League standing 
09:00 - Tavriya-D  - : -  Karpaty-D h2h

  ARGENTINA: Primera Division, Torneo Final standing 
00:30 - San Lorenzo  - : -  Newells Old Boys h2h
20:00 - Colon  - : -  Belgrano de Cordoba h2h
21:00 - Argentinos Juniors  - : -  Racing h2h
21:00 - Arsenal S  - : -  Lanus h2h
22:15 - River Plate  - : -  Velez Sarsfield h2h

  ARGENTINA: Nacional B standing 
01:00 - Gimnasia Jujuy  - : -  San Martin SJ h2h
22:00 - Talleres  - : -  Patronato de Parana h2h

  BOLIVIA: Clausura standing 
01:15 - Bolivar  - : -  The Strongest h2h
20:00 - Sport Boys Warnes  - : -  Blooming h2h
20:30 - Nacional Potosi  - : -  Universitario h2h
20:30 - Guabira Santa Cruz  - : -  Real Potosi h2h
22:00 - Aurora  - : -  San Jose Oruro h2h

  BRASIL: Serie A standing 
01:00 - Chapecoense  - : -  Coritiba h2h
20:00 - Sao Paulo  - : -  Botafogo h2h
20:00 - Atletico-PR  - : -  Gremio h2h
20:00 - Atletico-MG  - : -  Corinthians h2h
20:00 - Bahia  - : -  Cruzeiro h2h
22:30 - Flamengo  - : -  Goias h2h
22:30 - Santos  - : -  Sport Recife h2h
22:30 - Criciuma  - : -  Palmeiras h2h

  BRASIL: Serie B standing 
01:00 - America Rn  - : -  Avai Florianopolis h2h
01:00 - Ceara  - : -  Oeste h2h

  CHILE: Primera Division, Clausura standing 
00:00 - Union La Calera  - : -  Huachipato h2h
19:30 - Colo Colo  - : -  Universidad Catolica h2h
20:00 - Cobreloa  - : -  Antofagasta h2h
22:30 - Everton CD  - : -  Nublense h2h

April 19
  COLOMBIA: Apertura standing 
23:30 - Millonarios  - : -  Deportes Tolima h2h

April 20
  COLOMBIA: Apertura standing 
01:45 - Patriotas  - : -  Atletico Nacional h2h
21:15 - Alianza Petrolera  - : -  Envigado FC h2h
21:15 - Indep. Medellin  - : -  Boyaco Chico h2h
21:15 - Deportivo Cali  - : -  Deportivo La Equidad h2h
21:15 - Itagui Ditaires  - : -  Once Caldas h2h

  COSTA RICA: Torneo de Verano standing 
03:00 - Limon  - : -  CS Herediano h2h
20:30 - CS Uruguay  - : -  FC Puntarenas h2h
22:00 - Perez Zeledon  - : -  CS Cartagines h2h

  ECUADOR: Serie A, Primera Etapa standing 
19:00 - Olmedo  - : -  Manta h2h

  GUATEMALA: Clausura standing 
19:00 - Coatepeque  - : -  Halcones h2h
20:00 - Deportivo Malacateco  - : -  Marquense h2h

April 19
  MEXICO: Clausura standing 
23:00 - America  - : -  Queretaro h2h

April 20
  MEXICO: Clausura standing 
01:00 - Monterrey  - : -  Veracruz h2h
01:00 - Pachuca  - : -  Puebla h2h
01:00 - Santos Laguna  - : -  Jaguares h2h
02:05 - Leon  - : -  Tigres h2h
03:00 - Atlas  - : -  Toluca h2h
18:00 - Pumas  - : -  Guadalajara h2h

April 19
  PARAGUAY: Apertura standing 
23:00 - 12 de Octubre  - : -  Rubio Nu h2h

April 20
  PARAGUAY: Apertura standing 
00:00 - Nacional Asuncion  - : -  Olimpia h2h
21:45 - Libertad  - : -  Generali Diaz h2h

  URUGUAY: Clausura standing 
14:30 - Rentistas  - : -  Wanderers h2h
19:30 - El Tanque Sisley  - : -  Defensor Sporting h2h
19:30 - Juventud  - : -  Liverpool P. h2h
19:30 - Miramar  - : -  Cerro M. h2h

April 19
  USA: Major League Soccer standing 
23:00 - Colorado Rapids  - : -  San Jose Earthquakes h2h

April 20
  USA: Major League Soccer standing 
00:00 - Vancouver Whitecaps  - : -  Los Angeles Galaxy h2h
00:30 - Columbus Crew  - : -  D.C. United h2h
01:30 - Dallas  - : -  Toronto FC h2h
01:30 - Kansas City Wizards  - : -  Montreal Impact h2h
02:30 - Real Salt Lake  - : -  Portland Timbers h2h
03:30 - CD Chivas  - : -  Seattle Sounders h2h

  USA: NASL standing 
00:30 - Atlanta Silverbacks  - : -  San Antonio Scorpions h2h
00:30 - Indy Eleven  - : -  Tampa Bay h2h
00:30 - Carolina RailHawks  - : -  Fort Lauderdale Strikers h2h
02:00 - FC Edmonton  - : -  New York Cosmos h2h

  VENEZUELA: Clausura standing 
21:30 - Real Esppor  - : -  Zamora FC h2h
22:30 - Deportivo Tachira  - : -  Anzoategui h2h

  CHINA: Jia A standing 
07:30 - Liaoning Yuandong  - : -  Tianjin Taida h2h
08:30 - Changchun Yatai  - : -  Guangzou R F h2h
08:30 - Dalian Aerbin  - : -  Shanghai SIPG h2h
10:30 - Shanghai Shenxin  - : -  Jiangsu Shuntian h2h
12:35 - Hangzhou Greentown  - : -  Harbin Yiteng h2h

  HONG KONG: KHFA 1 division standing 
07:30 Pst Happy Valley AA  0 : 0  Eastern Football Team h2h
10:30 - Sun Hei SC  - : -  Bulova Rangers h2h

  JAPAN: J-League standing 
07:00 - Albirex Niigata  - : -  Sanfrecce Hiroshima h2h

  JAPAN: J-League 2 standing 
05:00 - Gifu  - : -  Tochigi SC h2h
05:00 - Consadole Sapporo  - : -  Thespa Kusatsu h2h
05:00 - V-Varen Nagasaki  - : -  Ehime FC h2h
05:00 - Kataller Toyama  - : -  JEF United Ichihara h2h
05:00 - Matsumoto Yamaga FC  - : -  Kyoto Purple Sanga h2h
08:00 - Shonan Bellmare  - : -  Oita Trinita h2h
08:00 - Kamatamare Sanuki  - : -  Avispa Fukuoka h2h
08:00 - Jubilo Iwata  - : -  Yokohama FC h2h
09:00 - Montedio Yamagata  - : -  Roasso Kumamoto h2h
10:00 - Mito Hollyhock  - : -  Tokyo Verdy h2h
11:00 Pst Fagiano Okayama  0 : 0  Giravanz Kitakyushu h2h

  KOREA REP.: K-League standing 
06:00 - Gyeongnam FC  - : -  Sangju Sangmu h2h
06:00 - FC Seoul  - : -  Pohang Steelers h2h
08:00 - Jeju United  - : -  Incheon United h2h

  LEBANON: Premier League standing 
13:30 - Trables SC Beirut  - : -  Al Ahli h2h
13:30 - Al Ahed Beirut  - : -  Racing Beirut h2h

  SINGAPORE: S.League standing 
13:45 - Harimau Muda  - : -  Young Lions h2h

  VIETNAM: V-League standing 
11:00 - Long An Tan An  - : -  An Giang h2h
11:00 - Binh Duong  - : -  Song Lam Nghe An Vinh h2h

  MOROCCO: GNEF 1 standing 
16:00 - KAC Kenitra  - : -  MAT Tetouan h2h
17:00 - KACM Marrakech  - : -  RCA Casablanca h2h
18:30 - FUS Rabat  - : -  OCK Khouribga h2h

  SOUTH AFRICA: Premier League standing 
14:00 - Mpumalanga Black Aces  - : -  Polokwane City h2h
14:00 - AmaZulu Durban  - : -  Pretoria Univ. h2h


Copyright©2002-2007 ActiveScores. All rights reserved.